مغناططیس زدایی

شروع موضوع توسط mahsabk ‏18 آوریل 2017 در انجمن تست ذرات مغناطیسی (MT)

 1. mahsabk

  mahsabk Member

  تاریخ عضویت:
  ‏18 آوریل 2017
  ارسال ها:
  44
  تشکر شده:
  18
  جنسیت:
  زن
  تست ذرات مغناطیسی MT در بازرسی جوش MT دارای مراحلی است که هر یک باید با دقت تمام انجام شوند یکی از مراحل پایانی در انجام تست غیر مخرب ذرات مغناطیسی دی مغناطیسه کردن بخش یا قطعه بعد از مغناطیسه و انجام تست است که انجام این کار نیاز به تجهیزاتی دارد که که دقیقا بر خلاف تجهیزات مغناطیسه عمل می کند.

  مغناطیسه به طور معمول با یک پالس جریان بالا که به سرعت زیاد به نقطه اوج می رسد و بلافاصله در بخش مورد آزمایش پایین می آید انجام می شود. برای دی مغناطیسه کردن در تست جوش MT نیاز است که جریان یا میدان مغناطیسی مساوی یا بیشتر از جریان یا میدان مغناطیسی مورد استفاده برای مغناطیسه کردن قطعه باشد. سپس جریان یا میدان مغناطیسی به آرامی به صفر کاهش می یابد و باعث خروج از وضعیت مغناطیسه می شود.

  تست جوش MT : مغناطیس زدایی جریان AC
  • سیم پیچ دی را به وسیله دی مغناطیسه AC نگه دارید: تصویر سمت راست دستگاه نیرو گرفته AC را مشاهده کنید که یک میدان مغناطیسی بزرگ را در جایی که قطعه به آرامی از طریق دست یا بر روی یک نوار نقاله کشیده می شود تولید می کند. عمل کشیدن قطعه و دور کردن آرام آن از سیم پیچ مغناطیسه میدان مغناطیسی را به قطعه منتقل می کند.
  • در دی مغناطیسه کردن در تست جوش MT توجه داشته باشید که بسیاری از کویل های مغناطیس زدا AC دارای قدرت چرخش تا چند ثانیه را دارند بنابر این قطعه باید از سیم پیچ عبور کند و قبل از اتمام چرخه دی مغناطیسه قطعه باید چند متر از دستگاه دور بماند اگر نه مغناطیسه در قطعه باقی خواهد ماند.
  • مغناطیس زدایی زوال : AC این تکنیک در اکثر تجهیزات MPI تک فاز ساخته شده است. در طی فرآیند قطعه در معرض جریان AC برابر یا بیشتر قرار می گیرد، پس از اینکه جریان بعد از یک دوره زمانی ثابت (معمولا ۱۸ ثانیه) تا زمانی که جریان خروجی صفر شود. به دلیل اینکه جریان AC از یک قطب مثبت به منفی متناوب تغییر می کند این دامنه های مغناطیسی از بخش های تصادفی در تست جوش MT در قطعه باقی می گذارد.
  • مغناطیس زدایی AC محدودیت های قابل توجهی در توانایی مغناطیس زدایی قطعه دارد با توجه به هندسه و آلیاژهای استفاده شده دارد.
  تست جوش MT : مغناطیس زدایی موج کامل معکوس DC
  • این یک روش مغناطیس زدایی است که باید به دستگاه در حین تولید اعمال شود این متد از تست جوش MT مانند مغناطیس زدایی زوال AC است تنها جریان DC در فاصله نیم ثانیه متوقف می شود که در طی آن جریان با مقدار کاهش می یابد و جهت آن معکوس می شود. سپس جریان دوباره از قطعه عبور می کند. ا
  • این روند توقف، کاهش و معکوس کردن جریان دامنه های تصادفی مغناطیسی را باقی می گذارد. چرخه مغناطیس زدایی جریان DV معکوس طبیعی بر روی تجهیزات مدرن باید ۱۸ ثانیه یا بیشتر باشد. این روش مغناطیس زدایی برای غلبه بر محدودیت ارائه شده توسط روش مغناطیس زدایی AC که در آن هندسه و آلیاژهای خاص مانع بودند توسعه داده شده است
  تست جوش MT : مغناطیس زدایی نیم موج DC
  این فرآیند مشابه مغناطیس زدایی تمام موج DC است به جز شکل موج نیم موج. این روش مغناطیس زدایی در صنعت جدید بوده و تنها در دسترس یک تولید کننده واحد است. این روش مقرون به صرفه به دلیل عدم نیاز به یک پل DC منبع تغذیه طراحی تمام موج می باشد
   

به اشتراک بگذارید