مجمع شرکاء در شرکت های با مسئولیت محدود

شروع موضوع توسط register1 ‏28 دسامبر 2017 در انجمن معرفی سایر سایت ها

 1. register1

  register1 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏28 دسامبر 2017
  ارسال ها:
  8
  تشکر شده:
  0
  • شرکت بامسئولیت محدود :
  شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است تجاری که از اجتماع دو یا چند شخص و از مجموع سهم الشرکه شرکاء برای انجام امور تجاری و کسب منفعت به وجود می آید. بنابراین شرکت با مسئولیت محدود همانند شرکت های سهامی شرکتی است ذاتاً تجاری و از نوع شرکت های سرمایه ای است یعنی در این گونه شرکت ها نقش سرمایه در معرفی شرکت بیش از شخصیت صاحبان سهم الشرکه تاثیر داشته و هر عضو به میزان سهم الشرکه خود نسبت به دیون و تعهدات شرکت مسئولیت دارد.
  مجمع شرکاء در شرکت های به مسئولیت محدود عالی ترین تشکل سهم الشرکه است که می تواند همانند شرکت های سهامی به صورت مجمع عمومی عادی-عادی به طور فوق العاده و فوق العاده با حد نصاب مقرره در اساسنامه و جهت بررسی موضوعات و مسائلی که طبق اساسنامه مقرر گردیده تشکیل گردد.مجمع شرکاء در هر حال دارای کلیه اختیارات و اتخاذ هر گونه تصمیم قانونی شرکت است، از قبیل انتخاب مدیر یا مدیران شرکت- انتخاب هیات نظار یا (بازرس)- تعیین خط مشی شرکت- موافقت با ورود اعضای جدید- افزایش و کاهش و انحلال شرکت و غیره/انتخاب روزنامه جهت درج آگهی های شرکت، تعیین روزنامه کثیرالانتشار در شرکت های با مسئولیت محدود جنبه اجباری و الزامی ندارد اما شرکا می توانندطبق اساسنامه تنظیمی خودروزنامه خاصی را جهت درج اطلاعیه های شرکت معین نمایند.
  • اشخاصی که می توانند مجمع شرکاء را دعوت به انعقاد جلسه نمایند :
  انعقاد جلسه مجمع در شرکت های با مسئولیت محدود بستگی به احتیاج و نیازی است که از جانب مدیر یا مدیران- هیات نظار(بازرس-بازرسان) و یا دارندگان سهم الشرکه احساس می شود، فلذا تشکیل و انعقاد مجمعی که جنبه الزامی و اجباری داشته باشد در شرکت های با مسئولیت محدود مشاهده نمی شود ( در این خصوص قانون تجارت مسکوت است)، النهایه به خاطر طرح و بررسی ترازنامه و حساب سود و زیان و تقسیم سود و اندوخته شایسته است که صاحبان سهم الشرکه در پایان هر سال مالی لغایت چهارماه پس از آن که ملزم هستند وفق قوانین مالیاتی نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی به مرجع ذی صلاح مالیاتی اقدام نمایند.
  مجمع شرکاء را دعوت به انعقاد جلسه نمایند و ضمن بررسی ترازنامه و حساب سود و زیان و اندوخته شرکت نسبت به تقسیم سود شرکت اتخاذ تصمیم نمایند. با این حال مدیران شرکت- هیات نظار(بازرس یا بازرسان) و همچنین دارندگان یک پنجم سهم الشرکه می توانند مجمع شرکاء را دعوت به انعقاد جلسه نمایند.
  • نحوه دعوت مجمع شرکاء در شرکت های با مسئولیت محدود :
  آیا شرکاء را می توان به طریقی غیر از روزنامه های کثیرالانتشار دعوت به انعقاد جلسه نمود؟
  قانون تجارت در این خصوص ساکت می باشد، لیکن با توجه به عمومات قانون تجارت و رویه های اتخاذ شده توسط اداره ثبت شرکت ها، نحوه دعوت مجمع شرکاء در شرکت های با مسئولیت محدود بدوا باید طبق اساسنامه شرکت به عمل آید. مانند دعوت از مجمع از طریق پست سفارشی، چنانچه اساسنامه در این خصوص ساکت باشد باید از طریق روزنامه های کثیرالانتشار مجمع را دعوت به انعقاد جلسه نمود. حال این سوال مطرح می شود که چنانچه اساسنامه طریق خاصی را جهت دعوت مجمع تعیین نکرده باشد آیا می توان جلسه مجمع را توسط هر روزنامه کثیرالانتشار ( بنا به تشخیص و انتخاب دعوت کننده/دعوت کنندگان مجمع از جمله مدیر یا مدیران شرکت) دعوت به انعقاد جلسه نمود؟
  جواب این سوال مثبت است لیکن جهت جلوگیری از سوء استفاده بعضی صاحبان سهم الشرکه شایسته آن است که قانونگذار در شرکت با مسئولیت محدود نیز نحوه دعوت مجمع شرکاء را صریحا مشخص و معلوم نماید و یا شرکاء در هنگام تنظیم اساسنامه تدابیر لازمه را در این خصوص اتخاذ نمایند.
  • فاصله بین انتشار آگهی و تشکیل مجمع :
  فاصله بین انتشار آگهی و تشکیل مجمع با توجه به سکوت قانونگذار و مراجعه به عمومات قانون تجارت ظاهرا نباید کمتر از 10 روز یا بیشتر از 40 روز باشد، چیزی که ادارات ثبت شرکت ها آن را عرفا پذیرفته اند. البته حسب المعمول چنانچه کلیه صاحبان سهم الشرکه نسبت به تشکیل مجمع شرکاء متفق الرأی بوده و در مجمع حاضر شده باشند انتشار آگهی دعوت الزامی نیست.
  • نحوه اتخاذ تصمیم در مجمع شرکاء :
  با توجه به موضوعات مطروحه در مجمع شرکاء در شرکت های با مسئولیت محدود، حد نصاب برای اتخاذ تصمیم در مجمع متفاوت است که می توان آن ها را به شرح ذیل خلاصه نمود:
  1- موضوع نقل و انتقال سهم الشرکه از طرف یک شریک به شریک یا شرکاء دیگر شرکت، منوط به تصویب و موافقت سه چهارم دارندگان سهم الشرکه که اکثریت عددی را نیز داشته باشند می باشد.
  2- موضوع تغییر و یا اصلاح اساسنامه: اتخاذ تصمیم به شرح فوق می باشد (مگر این که در اساسنامه اکثریت دیگری قید شده باشد).
  3- موضوع ورود شریک دیگر که منجر به افزایش سرمایه شرکت شود، در این مورد نیز موافقت سه چهارم دارندگان سهم الشرکه که اکثریت عددی را نیز داشته باشند لازم است.
  4- در موارد و موضوعات دیگر طبق ماده 106 قانون تجارت، تصمیمات باید به اکثریت حداقل ( دارندگان نصف سرمایه شرکت) اتخاذ شود اگر در دفعه اول این اکثریت حاصل نشد باید تمام شرکاء مجددا دعوت شوند در این صورت تصمیمات به اکثریت عددی شرکاء اتخاذ می شود اگر چه اکثریت مزبور دارای نصف سرمایه نباشند. اساسنامه شرکت می تواند ترتیبی بر خلاف مراتب فوق مقرر دارد.
  5- در مورد انحلال شرکت : با تصمیم عده ای از شرکاء که سهم الشرکه آن ها بیش از نصف سرمایه شرکت باشد ( بدون این که این عده دارنده حداقل سه چهارم سهم الشرکه بوده و اکثریت عددی را نیز داشته باشند) اتخاذ می گردد.
  • اسناد و مدارک مورد لزوم جهت تشکیل و ثبت شرکت های با مسئولیت محدود :
  برای تشکیل و ثبت شرکت های با مسئولیت محدود اسناد و مدارک ذیل مورد لزوم است :
  1- اساسنامه شرکت که باید طبق مواد 94 الی 115 قانون تجارت تنظیم شده باشد و کلیه صفحات آن به امضای کلیه صاحبان سهم الشرکه رسیده باشد در دو نسخه.
  2- صورتجلسه مجمع عمومی موسس مشعر بر تصویب اساسنامه، انتخاب هیات مدیره و هیات نظار (بازرس یا بازرسان) شرکت چنانچه صاحبان سهم الشرکه بیش از 12 شخص باشند و اقرار به وصول کلیه سرمایه شرکت از طرف هیات مدیره
  3- صورتجلسه هیات مدیره و انتخاب مدیر عامل شرکت ( در صورت لزوم) و تعیین دارندگان حق امضاء اسناد و مدارک تعهدآور و تجاری شرکت.
  4- تنظیم تقاضانامه که به صورت چاپی است و باید مندرجات آن با توجه به اسناد و مدارک شرکت تنظیم گردد.
  5- تنظیم شرکتنامه رسمی به صورت چاپی است و باید مندرجات آن طبق اسناد و مدارک شرکت تنظیم گردد.

  ثبت علامت فکر برتر
   
 2. elham946

  elham946 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏14 ژانویه 2018
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  شرکت های با مسئولیت محدود با شرکت های خاصو عام تفاوت های بسیار زیادی دارند که در بعضی موارد مانند ثبت شرکت با شرکت های دیگر تفاوت زیادی دارند. در صورتی که کارشناس اداره ثبت شرکتها خرده گیری یا نقصی در مدارک بینش رویت نماید منازل کتبا به مستدعی اقرار خواهد شد که نسبت دهی به رفع نقص یا عیب اقدام نماید .تذکر 3:در صورتی که کارشناس سازمان ثبت شرکتها درون مایه شرکت را دارا دستور از حضرات عظام لایق امتیاز دهد رابطه به بسیجیده استخبار عمل و برگ كسب خبر پس از اخذ توقیع از مسئولین مربوطه در دارالانشاء رتق وفتق کل ثبت شرکتها ثبت مجموعه شده و به انسیكلوپدی مربوطه ولی با یک مسوده فتوکپی از مدارک تبدیل داده شود.5-پس از جلا پیسه حق الثبت ، فیش مربوطه را به واحد محاسبی تنسیق ثبت شرکتها نشان دادن و فرید مربوطه انتساب به ممهور نشان دادن ذیل برگ تقاضانامه و درج مبلغی پرداختی و وقایع خدای نامه و مقیاس فیش رفتار می نماید.


  6-مدارک به تك ثبت ساختن و تغییرات اداره ثبت شرکتها استرداد داده شود و مزدور و متعهد مربوطه پس از ثبت در جنگ و گزینش شمازه ثبت شرکت و درج بر روی بیان مجرد رفتار و در ذیل ثبت جنگ از شخص معرفی شده توسط شرکا(که خود از شرکا یا وکیل قانوناً و اسماً شرکت می شمه )با قید تمام “ثبت با سند هم پایه است ” جایزشماری اخذ می نماید ثبت شرکت و سپس اطلاع تایپ شده با امضای رئیس اداره ثبت شرکتها برد. یک نسخه از مدارک ضیط در ضبط شرکت شده و در بایگانی دایره ثبت شرکتها حراست خواهد شد و یک نسخه اخری از مدارک (تقاضانامه-شرکت نامه- مقررات –صورتجلسه اجلاسیه شریكی موسس- صورتجلسه هیكل ریختن مدیره ) ممهور به مهر دائره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شده و تبدیل خواهشمند می گردد.
  7-متقاضی مدارک نامربوط و موثق به خود و مركزاسناد تشکیل شده را به آبشخوار دبیرخانه رتق وفتق کل ثبت شرکتها و مالکیت دانش فنی صنعت برده و پس از ثبت معرفت دانایی در سفینه اندیکاتور ، خودفروخته :صفت اجیر مربوطه نسبت دهی به درج شمار ثبت دفتر و ممهور نمایش روشن ضمیری تایپ شده اقدام و پرونده تشکیل شده را ضبط و بقیه مدارک تحویل متقاضی می گردد.


  8-متقاضی پس از تحو یل ستاندن مدارک مهمل به خود، رونوشت دوم علم ایجاد را به بی همتا روابط عمومی مستقر در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی جهت درج در نامه کثیر الانتشار تغییر و نسخه اول آگهی تایپ شده ساختن شرکت را به دفتر شرکت سهام مجله علناً جمهوری اسلامی هفهف پوزپلنگ واقع در خیابان بهشت(خیابان جنوبی پارک شهر)جهت درج روزنامه رسمی(پس از پراخت حق الدرج که توسط مزدور و متعهد مربوطه تعیین می گردد)تسلیم می نماید.
  تذکر :در صورت به معرفت دانایی پیدایش شرکت قبل از گستردن ثبت برند در منفرد رسمی نیاز فوری باشد چند مسوده فتوکپی از وقوف بینش ساختن تهیه و هنگام جابه جایی سپردن اصل شناخت به دفتر منفرد رسماً فتوکپی توسط دفتر مجرد قانوناً و اسماً ممهور به مهر می گردد که دارای عرق مربوطه خواهد بود.
  نکاتی در خصوص شرکت با مسئولیت بی كران در قانون تجارت :
  1-حداقل تعداد شرکا درشرکت با مسئولیت محدود دو نفر خواهد بود(م94ق.ت)..
   

به اشتراک بگذارید