تست غیر مخرب Mt

شروع موضوع توسط mahsabk ‏18 آوریل 2017 در انجمن تست ذرات مغناطیسی (MT)

 1. mahsabk

  mahsabk Member

  تاریخ عضویت:
  ‏18 آوریل 2017
  ارسال ها:
  44
  تشکر شده:
  18
  جنسیت:
  زن
  تست جوش ذرات مغناطیسی برای تشخیص معایب سطح و نزدیک به سطح در مواد فرومغناطیس می باشد و در درجه اول برای تشخیص ترک استفاده می شود. بازرسی جوش Mt از تست های غیر مخرب برای تشخیص ناپیوستگی قطعات کوچک و یا کل بدنه دستگاه و تجهیزا تبه کار گرفته می شود . در تست غیر مخرب MT در صورت وجود نقص نشت شار مغناطیسی در محل نقص اتفاق می افتد و توسط پوشش سطح با ذرات آهن بسیار ریز که به صورت خشک یا معلق در مایع هستند نمایش داده می شود. بازرسی جوش یا تست جوش ذرات مغناطیسی تنها بر ری فلزات که قابلیت مغناطیسه شدن را دارند انجام می شود برای مثال فولاد یا آهن.

  تست جوش ذرات مغناطیسی : روش ها
  متد مغناطیسه شدن باید یک میدان مغناطیسی با خطوط نیرو در یک زاویه بزرگ در جهت شکاف هایی که باید شناسایی شوند تولید کند بنابر این در تست جوش ذرات مغناطیسی معمولا مغناطیسه شدن بیش از یک بار در جهات مختلف اعمال شود. ولی روش های نوسانی جهت میدان در طول مغناطیسه شدن در دسترس هستند.

  1. روش های مغناطیسه کردن
  2. استفاده دائمی و یا الکترو مغناطیس به سطح (جریان مغناطیسی)
  3. گذراندن یک جریان بزرگ از نمونه، یا به صورت محلی با استفاده از جریان فعلی
  4. قرار دادن نمونه در داخل یک سیم پیچ حامل جریان، و یا تشکیل یک سیم پیچ در اطراف نمونه
  5. ساخت نمونه حلقه ثانویه یک ترانسفورماتور -ناشی از جریان) – مناسب برای نمونه به شکل حلقه)
  6. قرار دادن یک سیم پیچ حامل جریان و یا حلقه نزدیک به سطح نمونه
  7. رشته ای کردن نوار حامل جریان از نمونه توخالی
  تست جوش ذرات مغناطیسی : جریان ها
  جریان الکتریکی مورد استفاده ممکن است DC و یا AC از هر شکل موجی باشد، اما جریان مورد نیاز برای تولید مغناطیسه به اندازه کافی بستگی به شکل موج عرضه کننده، متد مغناطیسه مورد استفاده و جنس نمونه مورد آزمایش بستکی دارد. در تست جوش ذرات مغناطیسی اطمینان از اینکه جریان مورد استفاده مناسب اندازه و شکل نمونه باشد بسیار مهم است و همچنین اینکه جهت جریان مغناطیسی تولید شده مناسب شکاف های پیش بینی شده باشد.

  با استفاده از ترکیبی از دو میدان مغناطیسی یک حرکت و یا چرخش شار مغناطیسی را می توان تولید کرد، که شکاف ها در هر جهتی را تشخیص خواهد داد. معمولا ذرات آهن- پودر خشک و یا معلق در مایع (جوهر مغناطیسی) زمانی اعمال می شوند که جریان مغناطیسی در حرکت باشد اما پسماند مغناطیسی گاهی اوقات زمانی که ذرات پس از مغناطیسه اعمال می شود.

  تست جوش ذرات مغناطیسی
  جوهر مغناطیسی (ذرات معلق در یک مایع) به طور گسترده ای بیش از پودرهای خشک استفاده می شود. این جوهر ها توسط اسپری با فشار کم ، فرو بردن و یا مسواک زدن استفاده می شود. در تست جوش ذرات مغناطیسی بهتر است پس از اعمال مقدار زیادی از این جوهر زمان لازم را را به آن داد تا به خوبی در شکاف ها و ترک های ریز نفوذ کند.بهتر است در سطوح تیره یک لایه بسیار نازک از رنگ سفید برای نشان دادن کنتراست بالا استفاده شود.

  ذرات فلورسنت، که نیاز به روشنایی UV-A، به طور گسترده استفاده می شود و ذرات رنگی نیز برای انجام تست جوش ذرات مغناطیسی در دسترس هستند. تست جوش، بازرسی جوش، تست غیر مخرب جوش، بازرسی جوش التراسونیک ، بازرسی جوش MT، بازرسی جوشPT و …. از خدمات تخصصی شرکت نیک بینش کارن می باشد.
   

به اشتراک بگذارید